Özgüveni Yüksek Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

çocuklarda yüksek özgüven geliştirmek içinçocuklarda yüksek özgüven geliştirmek için

Ailelerin en büyük kaygısı, çocuklarının yetişkin bir birey oldukları zaman özgüvenli, toplum içerisinde kendisini ifade edebilen, iyi iletişim kurabilen, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir insan olup olmayacağıdır. Her anne baba, çocuklarının okul hayatında, sosyal ve iş hayatında özgürce kendini ifade edebilme yeteneğine sahip olmasını ister. Hayatın her alanında etkili olabilmek için özgüvenli çocuk nasıl yetiştirilir? … Read moreÖzgüveni Yüksek Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Çocuklarda Diyabet Nedenleri Nelerdir?

çocuklarda diyabet nedenleri

Şeker vücuda enerji veren bir besindir ancak vücut şeker oranını dengeleyemezse farklı problemler ortaya çıkabilir. Şeker hastalığı ya da başka bir ifadeyle diyabet 7’den 70’e her insan için bir risk faktörüdür. Hormonlarda oluşan değişikliklerden ötürü diyabet çocuklar ve farklı yaş gruplarında sinsi bir şekilde kendini belli etmektedir. Çocuklarda Diyabetin Nedenleri Çocuklarda oluşan diyabetin nedeni pek … Read moreÇocuklarda Diyabet Nedenleri Nelerdir?

Çocuklarda Diyabet Nedenleri ve Tedavi Yolları

çocuklarda diyabet nedenleri

Şeker vücuda enerji veren bir besindir ancak vücut şeker oranını dengeleyemezse farklı problemler ortaya çıkabilir. Şeker hastalığı ya da başka bir ifadeyle diyabet 7’den 70’e her insan için bir risk faktörüdür. Hormonlarda oluşan değişikliklerden ötürü diyabet çocuklar ve farklı yaş gruplarında sinsi bir şekilde kendini belli etmektedir. Çocuklarda Diyabetin Nedenleri Çocuklarda oluşan diyabetin nedeni pek … Read moreÇocuklarda Diyabet Nedenleri ve Tedavi Yolları

Bebeklere Rezene Çayı Nasıl Verilmeli?

bebeklerde rezene çayı

Sindirim problemlerinden, uyku sorunlarına kadar pek çok olumsuz durumla karşılaşmanız neticesinde bebeğinizi sağlıksız bir şekilde büyütmek zorunda kalabilirsiniz. Rezene çayı ise bebeğinizi büyütürken yaşayacağınız uyku, sindirim ve gaz problemlerini en aza indirecektir. Bebeklere rezene çayı kullanılmadan önce mutlaka doktora başvurulmalı ve rezene çayının katkı maddesi içermediğine dikkat edilmelidir. Rezene Çayının Bebeklere Faydaları Yetişkinlerin günlük olarak … Read moreBebeklere Rezene Çayı Nasıl Verilmeli?

Çocuklarda Kabızlık Nasıl Geçer?

çocuklarda kabızlık nasıl geçer

Çocuklarda zaman zaman tüketilen besinler ya da bağırsak sorunlarına bağlı olarak kabızlık durumu görülebilir. Çocuğun acı çekmesine ve dışkılamada sorunlar yaşamasına neden olan kabızlık, makat bölgesinde kanamalara ve damar çatlaklıkları gibi sorunlara neden olabilir. Özellikle anne sütü ile beslenen bebeklerde sık rastlanan kabızlık çeşitli yöntemler ile tedavi edilebilmektedir. Çocuklarda kabızlığa ne iyi gelir diye merak … Read moreÇocuklarda Kabızlık Nasıl Geçer?

Çocuklarda Soğuk Algınlığı

Çocuklarda soğuk algınlığı virüslerin neden olduğu hastalıklardan biridir. Burun ve boğaza yerleşen bu virüsler 2-6 gün arasında kuluçka dönemi geçirirler. Yetişkinlerin soğuk algınlığı süresi 1 hafta olurken çocuklarda bu süre daha da uzun olabilmektedir. Sonbahar ve kış aylarında daha sık görülen bu hastalık genellikle griple karıştırılabilir. Sene içerisinde bir çocuk 8-9 kere soğuk algınlığı sorunu … Read moreÇocuklarda Soğuk Algınlığı