Mutluluk Seviyenizi Yükseltecek 10 Alışkanlık

Mutluluk Seviyenizi Yükseltecek 10 Alışkanlık Mutluluk herkese farklı görünür. Kimisi için kişiliği ile barışık olmak, kimisi için iyi dostlar biriktirmektir. Ya da en derin hayallerin peşinde koşma özgürlüğü… Gerçek mutluluk anlayışınız her ne olursa olsun, daha mutlu ve daha tatmin olmuş bir hayat yaşamak elinizin altında! Peki, mutlu olmanın yolları neler? 1.      Gülümseyin! Mutlu olduğunuzda … Read moreMutluluk Seviyenizi Yükseltecek 10 Alışkanlık

En Yaygın 7 Depresyon Türü

En Yaygın 7 Depresyon Türü Depresyon, hislerinizi, düşündüklerinizi ve davranışlarınızı etkiler. Ruh halinde yaşanan ani dalgalanmalar, günlük yaşamı sekteye uğratabilir. Depresyonun da kendi içinde pek çok çeşidi var. Peki, depresyon türleri neler? Detayları inceleyelim. 1.      Majör Depresif Bozukluk Major depresif bozukluk, genelde klinik depresyon olarak tanınır. Bu depresyon çeşidi, bir dizi temel özellikle karakterize olmuş … Read moreEn Yaygın 7 Depresyon Türü

Cinsellik Korkusu Neden Olur? Nasıl Geçer?

Cinsellik korkusu veya cinsel yakınlık korkusu olarak bilinen genofobi, ilişkileri ve ruh sağlığını kötü etkileyebilir. Bir diğer ismi erotofobi olan bu korkular, cinsel yakınlığa teşebbüs edildiğinde yoğun şekilde ortaya çıkar ve paniğe neden olabilir. Peki, cinsellik korkusu ile başa çıkmanın yolları neler? Konuyla ilgili merak edilenleri araştırdık! Bir kişi, başka biriyle duygusal anlamda yakın olma … Read moreCinsellik Korkusu Neden Olur? Nasıl Geçer?

Özgüven Eksikliği Nasıl Geçer?

özgüven eksikliği nasıl geçer

Son yıllarda hem yetişkinler hem de çocuklar için oldukça önemli olan özgüven duygusu doğru bir şekilde beslenmediğinde çeşitli sorunlara neden oluyor. Hayatın büyük bir kısmını etkileyen özgüven eksikliği en çok iş hayatında etkisini gösteriyor. Özgüven eksikliği görülen kişilerde bu duygunun geliştirilmesi için terapiler uygulanabildiği gibi kişiler düşünce yapılarını değiştirerek de bu sorunun üstesinden gelebiliyor. Özgüven … Read moreÖzgüven Eksikliği Nasıl Geçer?

Home Office Çalışanlara Tavsiyeler

home office çalışmak

Evlerimize kapandığımız şu günlerde home office çalışmak oldukça zor ve bir o kadar da dikkat isteyen konuların başında geliyor. Rahat kıyafetler giymenin verdiği konfor ve sürekli açık olan mutfak ile evde çalışmak hayal olabiliyor. Özellikle bütün işlerini evden ve internet üzerinden gerçekleştirenler için aynı verimliliği sağlamak mümkün olmayabiliyor. Home office çalışanlara tavsiyeler ise hem evdeki … Read moreHome Office Çalışanlara Tavsiyeler

Erkekler Neden Aldatır?

İster sevgililik döneminde ister evlilik hayatında olsun kadın erkek herkesi inciten durumlardan olan aldatma vakaları son zamanlarda ilişkilere büyük zarar veriyor. Aldatanın neden aldattığı konusu ise akla takılan ilk soru oluyor. Sevgiliniz ya da eşiniz sizi başka bir kadınla aldatıyor mu, aldatıyorsa bunu neden yapıyor diye düşünüyorsanız erkekler neden aldatır sorusunun psikolojik temellerine bakmanız gerekiyor. … Read moreErkekler Neden Aldatır?

Kadınlar Neden Bunalır ve Psikolojileri Bozulur?

Yapılan sosyal psikoloji araştırmaları ile bireylerin toplumsal cinsiyetleri ve bu durumun bireye yansımaları ana temalı araştırmalarda özellikle geleneksel toplumlarda kadına biçilen rollerden dolayı bunalıma yatkın olduğu ortaya konuyor. Geleneksel toplumlarda mı sadece? Tabiki hayır kadın bu gün dünyanın her yerinde erkelere oranla daha çok bunalıma giriyor. Bu durumun bireysel ve toplumsal birçok değişkeni bulunuyor. Kadınlar … Read moreKadınlar Neden Bunalır ve Psikolojileri Bozulur?

AYNA VE İNSAN (Kendine Güven!)

İlk ne zaman fark eder insan kendini ya da gerçekten kendini görebilen birileri var mı? Kimden seyrediyorsun kendini? Hiçbir kusuru görmeyen ve hatta kusurlarının dahi kendisine tatlı ve güzel geldiği annenden mi? Ya da daha realist olan; ancak seni daima güçlü görmeye ve kılmaya çalışan babandan mı? Çoğu zaman takdiri ve kişiliği sınıftaki usluluğuna veya … Read moreAYNA VE İNSAN (Kendine Güven!)

Telepati Nedir ve Nasıl Kurulur?

Telepati Kavramı: Telepati dediğimiz kavramı daha önce duymuşsunuzdur mutlaka. Daha önce hiç yolda giderken aklınıza bir arkadaşınız gelir ve size göre tesadüfen karşılaşmışsınızdır ya da bir arkadaşınızı düşünürken telefon çalar ve arayan odur. Gördüğünüz gibi aslında günlük hayatımızda çoğu kez telepati yapmaktayız. Ama bunları bilemiyoruz. Telepatiyi aslında insanların altıncı hislerine benzetebiliriz. Telepati Nedir? Bir çeşit … Read moreTelepati Nedir ve Nasıl Kurulur?