Ağız Kokusu Nasıl Gider?

ağız kokusu nasıl gider

Ağız kokusu çoğu zaman konuşma sırasında kendini belli eden ve kendimizi huzursuz hissetmemize neden olan bir durumdur. Bazen uzun süre ağız ve diş bakımını yapmamaktan bazen de mide sorunlarından kaynaklanan ağız kokusu nasıl gider sorusu için evde basit yöntemler uygulanabilmektedir. Bitkisel ürünlerin kullanımı ve ağzı sağlığına dikkat edilmesi ile ortadan kalkabilen ağız kokusu için doktora başvurmakta da fayda var.

Ağız Kokusu Doğal Yollarla Nasıl Giderilir?

Günde İki Kase Yoğurt

Yoğurt içerisinde probiyotiklerin bulunduğu oldukça sağlıklı bir besindir. Ağız kokusu nasıl giderilir doğal yollarla dendiğinde akla ilk gelen besin olan yoğurt, ağız içerisinde zararlı bakteri oluşumunu engeller. Mideden gelen ağız kokusunu gidermek içinde oldukça faydalı olan yoğurt sindirim sistemi sorunlarını da önler. Sabahları ve ikindi saatlerinde bir kase yoğurt ağız kokusu alacaktır.

Limon Suyu

Limon doğal antibakteriyel besinler içerisinde yer alır. Özellikle ağız kokusuna evde çözüm bulmak isteyenler için limon tüketmek oldukça faydalıdır. Bir bardaktan iki parmak eksik suyun içerisine bir adet limonu sıkarak içtiğinizde ağız kokunuzdan eser kalmayacaktır.

Nane

Biliyorsunuz ki nane hem mis kokulu hem de oldukça temizleyici doğal besinleri başında geliyor. Mentol özelliğinden dolayı ağız kokusunu önlemek isteyenleri büyük bir kısmı naneli şekerlere başvurabiliyor. Sizde yaz, kış bulabileceğiniz taze naneleri ağzınıza atarak kokuyu önleyebilirsiniz. Ağız kokusu nasıl gider diye düşünmeye başlamışsanız evde taze nane ile ya da kuru nane ile çay yapıp içebilirsiniz.

ağız kokusu nasıl gider doğal yollarla
ağız kokusu nasıl gider doğal yollarla

Tarçın

Bakterilerin yayılmasını önleyerek ağız kokusunu önleyen baharatlardan biri olan tarçın en kısa sürede ağız kokusunu alacaktır. Tarçını çay şeklinde tüketebileceğiniz gibi tarçınlı sütlü tatlılar ve ya kuru pastalar yaparak da tüketebilirsiniz.

Maydanoz

Maydanoz içerisindeki bileşenler sayesinde ağız içerisindeki kokuyu alır ve ağız, diş sorunlarında kaynaklanan kokuları da önler. Özellikle ağız ve diş sağlığına dikkat edilmemesi nedeniyle oluşan kokularda etkilidir. Dişleri temizler ve ağzı ferahlatır.

Elma

Hem dişleri güçlendiren hem de ağızdaki kötü kokuları alan elma antibakteriyel bir besindir. Midenin pH değerini ayarlayarak sindirim sorunlarını da ortadan kaldıran elma ağızda kokuya neden olan bakteriler temizlenebilir.

Mideden Gelen Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Ağız kokusunun mideden gelmesi büyük bir hastalığın habercisi olabilir. Ağız temizliğinizi yaptığınız halde halen ağzınızdan kokular geliyorsa büyük ihtimalle midenizde bir sorun var demektir. Gastrit, ülser, reflü gibi hastalıklar nedeniyle oluşan ağız kokusunun giderilmesi için mutlaka doktora başvurmak gerekir. Bu tür hastalıkların tedavisi yapılmadığında ağız kokusunu önlemek de mümkün olmayacaktır.

  • Mideden gelen ağız kokusu nasıl giderilir düşüncesinde olanlar bol bol su içmeli ve sindirim sistemlerini koruyucu yemekler yemelidir.
  • Asitli, baharatlı besinler tüketmekten uzak durmalılardır.
  • Ağız kokusu nasıl gider, hangi yöntemler etkilidir düşüncesinden önce ağız ve diş sağlığına da dikkat edilmelidir.
0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Çocuklarda Kabızlık Nasıl Geçer?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478