Düzenli Kitap Okumanın En İlginç 7 Faydası

kitap okumanın faydaları

Küçüklüğümüzden beri çevremizden aldığımız öğütlerin başında kitap okumak geliyor. Bazılarımız için sıkıcık bir etkinlik olarak görülürken bazılarımızın da vazgeçemediği bir alışkanlık olan kitap okumanın elbette insanlara faydası çok. Ancak düzenli kitap okumanın faydaları hem bilimsel olarak hem de gözle görülebilecek kadar fazla. Kitap okuma alışkanlığı kazanmanın size vereceği ilginç güçleri öğrenmek istiyorsanız bugün kendinize yeni bir kitap alarak işe başlamalısınız.

1.İnsanların Size Yalan Söylediklerini Anlayabilirsiniz!

Eğer düzenli kitap okuma alışkanlığı edinmişseniz elde edeceğiniz güçlerin başında yalan söyleyenleri anlamak geliyor. Kitap okuyan insanlar karşılarındaki kişileri konuşmalarından ve beden hareketlerinden kolaylıkla anlayabiliyor. Yalan söyleyen bir insanın psikolojisini ise çok kolay bir şekilde çözebiliyor.

2. Herkesle Anlaşabilirsiniz!

Günümüzün en büyük sorunlarının başında iletişim problemi geliyor. ‘’Kitap okumak insanı nasıl geliştirir?’’ dediğinizde bilin ki herkesle anlaşma gücünü elde edebilirsiniz. Farklı düşüncelerdeki pek çok insanla iletişim kurabildiğiniz gibi onların düşüncelerini de daha kolay bir şekilde anlayabilir ve karşılık verebilirsiniz.

kitap okuma alışkanlığı
kitap okuma alışkanlığı

3.Girişimci Olursunuz!

Kitap okuyan insanın zekası harika bir şekilde işlemeye başlar. Aklına takılan sorunların nasıl çözüleceği ile ilgili düşünme yeteneği kazanan okuyucu pek çok alanda da girişimci bir ruh haline bürünür. Sorunları karşısında dahi kendisini yukarı çıkaracak fikirleri ve hamleleri bulabilir.

4.Asla Yalnız Kalmazsınız!

Düzenli kitap okumanın faydaları arasında yalnızlık duygusu ile baş etmek de yer alıyor. Kitapları kendine arkadaş edinmiş biri için yalnızlık gibi bir durum söz konusu değildir. Her zaman kendisine bir şeyler anlatacak ve yardımcı olacak dostları vardır. Ayrıca arkadaşı kitaplar olan kişi hayatı boyunca yalnızlık nedeniyle kötü yollara başvurmaz.

5.Sohbetinize Doyum Olmaz!

‘’Çok kitap okumak zararlı mı?’’ diye soranlar olabilir. Tabi ki cevabı ‘’Hayır kitap okumak zarar vermez, aksine çevrenizin gelişmesine katkı sağlar.’’ olacaktır. Kitap okuyan kişilerin çevreleri geniştir ve öyle boş insanlarla değil gerçekten kendini geliştirmiş önemli insanlarla birlikte otururlar. Sohbetlerine de doyum olmayan kitap okurların ağzından adeta bal damlar.

düzenli kitap okumanın faydaları
düzenli kitap okumanın faydaları

6.Zeki Biri Olursunuz!

Eskiden okulda matematik sorularını en hızlı çözen ya da sınavlarda en yüksek notları alanlar zeki olarak sınıflandırılırdı. Ancak günümüzün bir gerçeği var ki düzenli kitap okumak insanı zeki hale getiriyor. Kendinizi hemen her konuda ifade edebilecek harika bir güçle donattığınız gibi sorunları anlama ve çözüme ulaştırma konusunda da sizden daha zekisini bulamayacakları kesin.

7.Hayatınız Değişir!

Kitap okuma alışkanlığınız varsa bilin ki hayatınızı değiştirecek önemli bir sihirli değneğe sahipsiniz. Sıkıntılı anlarınızı ortadan kaldıracak bir arkadaştan da öte sorunlarınızı çözecek bir arkadaştır kitaplar. Parasız kaldığınızda fikir verendir. Arkadaşlarınız olmadığında sizinle olandır. Ailenizden uzak kaldığınızda size aile olurlar ve geleceğinizi yazmak istediğinizde en güzel şekilde yazmanız için size fikirler verirler.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Ağız Kokusu Nasıl Gider?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478