Büyük Beden Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

büyük beden

Kıyafet alırken büyük beden seçeneklerin az olması, hemen her kıyafetin büyük bedenlerde güzel durmaması gibi nedenler çoğu zaman büyük beden kadınları olumsuz etkiliyor. Moda dünyasında bizde varız diyen bu kadınlar için güzel giyinmek mutlu olmanın ve çekici görünmenin bir yolu. Sizde kilolu biriyseniz ve büyük beden kadınlar nasıl giyinmeli diyorsanız işte ipuçları…

Belinizi İnce Gösterin!

Göbekli bayanlar nasıl giyinmeli diyenleri duyar gibiyiz. Fazla kilolar genellikle göbek bölgesinde toplanıyor. Çoğu kadın ise karın bölgesindeki kilolardan dolayı büyük beden kıyafet almak zorunda kalabiliyor. Eğer sizde kalın bir bele ve sarkan bir göbeğe sahipseniz şunları deneyebilirsiniz:

 • V yakalı kıyafetler giyin.
 • Etek seçiminde belden oturtmalı kloş seçimler kullanın.
 • Fazla bol kıyafetler yerine bel bölgenizi zarif gösterecek incelikte kıyafetler seçin.
 • Bol kıyafetler giyiyorsanız bel bölgenize ince bir kemer takarak da zarif görünebilirsiniz.
büyük beden giyim
büyük beden giyim

Kalın Vücut Hatlarını Kamufle Edin!

Kilolu ve tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli diyenler için vücut hatlarına özel kıyafetlerin seçilmesi gerekir. Hem basenleri hem göğüs kısmı hem de bel kısmı kalın olan bayanların şu önerilere göre giyinmesi gerekir:

 • Göğüs kısmı V yakalı
 • Bel kısmı dar
 • Hemen belin bir iki parmak altından başlayan ve kalçalara kadar genişleyen kıyafetler seçilebilir.
 • Tok duran kumaşlar ve vücuttaki fazlalıkları belli etmeyen kumaşlar seçilmeli.

Kısa Boylu ve Büyük Bedenlere Özel

Hem kısa boylu hem de büyük bedenli olmak asla ve asla bir dezavantaj değil. Her halinizle çekici görünebileceğiniz gibi boyunuzu uzun gösterecek ve kilolarınızı yok edecek kıyafetlerle harika hissedebilirsiniz.

 • Boyunuz kısaysa uzun çizgili etek ve ya pantolonlar tercih edebilirsiniz.
 • Hem üst hem de alt kıyafetlerinizi tek renk seçerek daha zarif ve daha uzun görünebilirsiniz.
 • Büyük beden kadınlar nasıl giyinmeli dediğinizde eğer boyunuz kısaysa ve kilolarınız varsa yuvarlak yakalı ve oval kesimli kıyafetler denememelisiniz.
 • V yakalar, kloş kesim uzun etekler, A kesim koyu renk elbiseler sizi olduğunuzdan daha uzun ve daha zarif gösterecektir.
büyük beden kadınlar nasıl giyinmeli
büyük beden kadınlar nasıl giyinmeli

Göğüs ve Karın Bölgesi Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Eğer göğüsleriniz ve karın bölgeniz kalın ve kiloluysa ve bacaklarınız zayıfsa üzerinize giyeceğiniz kıyafet mümkün olduğunca salaş olmalı. Alt kısma ise daha dar ve bacaklarınızı ortaya çıkaracak bir pantolon ya da etek tercih edebilirsiniz.

Kilolu bayanlar nasıl etek giymeli diyorsanız karın ve göğüs bölgesi ile orantıyı yakalayabilecek kloş ve ya çan kesim modeller tercih edilmeli. Eğer kalem kesim etek tercih edilecekse üst kıyafet salaş olmalı.

Büyük beden kadınlar için özel günlerde seçilecek olan kıyafetlerin bel kısmını ince gösteren ve kalçalara doğru hafif genişleme yapan modeller olması oldukça önemlidir. Ayrıca göğüs bölgesi kilolu olan bayanların dekolte yakalar yerine farklı kesimler seçmesi daha iyi sonuçlar verecektir.

0 0 0 0 0 0
 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Sütlü Ramazan Tatlıları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478