Mutlu Huzurlu Bir Evlilik İçin Öneriler

mutlu huzurlu evlilik

Mutlu huzurlu bir evlilik hemen herkesin hayalidir. Evlilikte uyumlu bir çift olmak, sorunların üstesinden gelebilmek ve birlikte eğlenebilmek ideal bir evlilikten beklenenlerdir. Mutlu olmak bu kadar kolay anlatılsa da zaman zaman yaşanması oldukça zor sınavlardan geçebilir. Kapalı bir kutunun içerisinde yaşanan evliliklerde mutluluk ve huzuru yakalamak dağların arkasında kalan masallar kadar zor olabilir. İşte sizde böyle bir sınavdan geçiyor ve mutlu huzurlu bir evlilik için öneriler arıyorsanız birkaç basit yöntem deneyebilirsiniz.

Susun ve Dinleyin!

Evliliklerde son zamanlarda birbirini anlamayan çiftler oluşmaya başladı. Bu çiftler birbirlerini anlamadıkları gibi iletişim kuramadıklarından dolayı sağlıklı bir aile de olamıyor. İşte evlilikteki sorunlardan biri olan bu iletişim probleminde eşlerin biraz susup dinlemesi gerekiyor. Karşınızdaki kişiyi kendi nedenleri ile biraz olsun dinleyerek onu anlamaya çalışmanız ise mutlu bir evliliğin sırları arasında ilk sırada yer alıyor. Eşinizi dinlemediğinizde ve hep kendiniz konuştuğunuzda sorunlar küçülmüyor ya da ortadan kalmıyor sadece büyümeye devam ediyor.

mutlu huzurlu bir evlilik için
mutlu huzurlu bir evlilik için

Saygılı Olun!

Hepimiz normal hayatta saygının ne demek olduğunu bilen ve saygı kurallarına büyük oranda uymaya çalışan insanlarız. Ancak konu evliliğe geldiğinde bu saygıyı devam ettirmek zor olabiliyor. Karşımızdaki insana karşı sesimizi çok yükselttiğimiz, ağza alınmayacak laflar ettiğimiz, şiddet uyguladığımız ya da onu görmezden gelerek hiçe saydığımız zamanlar oluyor. Bütün bunlar mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler arasında bulunuyor. Saygı eğer her zaman devam ediyorsa saygıdır. Sinirli olduğunuzda ya da kalbiniz kırıldığında bu saygı ortadan kalkıyorsa tam da saygılı biri değilsiniz demektir.

EVDE YAPILACAK ROMANTİK ŞEYLER İÇİN TIKLAYIN…

Özür Dileyin!

Bir ilişkide hatanız var ve bunu gördüğünüz halde üste çıkmaya çalışıyorsanız evlilikte kaybeden taraf olmaya mahkumsunuz demektir. Mutlu huzurlu bir evlilik için hatalarınızı görmeniz gerekir. Eğer hatalarınızı görmüyor ve eşinizde size hatalarınızı gösteriyorsa ona da saygılı olup teşekkür etmeniz gerekir. Örneğin, sizi akşam yemeğine çağıran bir arkadaşınızın teklifini eşinize sormadan kabul ediyorsanız bu bir hatadır. Eşiniz o gün hasta olabilir, dışarı çıkmak istemeyebilir ya da farklı bir durum olabilir. Bu durumda eşinizden özür dilemeniz onun da sizinle yemeğe gelmesine yol açacakken eşinize bağırıp çağırmanız yaptığınız hataya tuz biber ekmek olacaktır.

mutlu evliliğin sırları
mutlu evliliğin sırları

Hoşgörüyü Elden Bırakmayın!

Evlilikte dizginleri elinde tutmak isteyen kişinin hoşgörülü olması gerekir. Eğer bu sihirli erdemi gösterebilirseniz eşiniz bir zaman sonra sizi anlayacaktır. Bazen eşinizin yüzüne vurduğunuz şikâyetler, açıklamalar yeterli olmaz ama ufacık bir hoşgörü kocaman dağları ortadan kaldırabilir. Unutmayın her insan hayatının hemen her yaşında hata yapabilir. Eşinizin hatalarına da aynı hassasiyette bakarsanız mutlu bir evlilik sizi bulacaktır.

Sürprizler Yapın!

Hayatınızı değiştirmek için illa yeni bir olay olmasını beklemeyin ya da eşinizin değişmesini beklemeyin. Hayattan zevk almak için kendinize ve eşinize ufak sürprizler yapın. Eşinizde sizde tatlıyı seven bir çiftseniz bir akşam hazırladığınız enfes tatlıları karşılıklı yiyin. Film izlemeyi seviyorsanız birlikte güzel seçimler yapın ve izlemeye başlayın. Büyük organizasyonlar ve şaşalı hediyeler vermek için zaman kaybetmek yerine sabah kalktığınızda ufacık bir öpücükle evliliğinizi güzelleştirin. Mutlu huzurlu bir evlilik için sizde mutlu olmaya bakın.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Evlenmeden Önce Konuşulması Gereken Konular | KIZKIZA.ORG4 yıl önce
  • […] Mutlu Huzurlu Bir Evlilik İçin Neler Yapılabilir? Tıkla Öğren… […]

Sıradaki içerik:

Hamilelikte Oruç Tutulur Mu?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478