Dans Ederek Kilo Vermek İçin 6 Dans Önerisi

dans ederek kilo vermek

Evde kaldığımız günlerde hem kilolarımızı vermeye yardımcı olacak hem de keyfimizi yerine getirecek uğraşların başında dans etmek geliyor. Evde dans ederek kilo vermek için özel bir şey yapmanızda gerekmiyor. Çeşitli video siteleri üzerinden danslara ait videoları indirerek ailecek televizyonun ya da bilgisayarın karşısında dans etmek yetiyor. Dans ile zayıflama düşünceniz varsa ve sıkıcı egzersizler istemiyorsanız işte en eğlenceli, en hızlı kilo verdiren dans önerileri.

Zumba İle Kilo Vermek

Zumba çok hareketli ve insanı bir anda sınırsız eğlenceye boğan danslar arasında yer alıyor. Vücudun hemen her parçasına hareket katan bu dans yüksek oranda kilo vermeye yardımcı olması ile biliniyor. Ünlülerin dahi zumba ile kilo verme yöntemini denediklerini biliyoruz. Sizde bu dans ile gün içerisinde yüksek kalorilerden kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu dans ile vücudunuzun bütün kaslarını da çalıştırmış olacağınızdan dolayı kas ağrılarından, hareketsiz yaşama bağlı hastalıklardan da kurtulabilirsiniz. Esnemeye yardımcı olan zumba ile zayıflama çalışmalarında vücudunuzdaki kaslar güçlenirken yağlar yakılacaktır.

zumba ile zayıflama
zumba ile zayıflama

Oryantal

Geleneksel dans kültürümüzün bir parçası olan oryantal dans ile zayıflama günümüzün en popüler etkinliklerinden biri oluyor. Genellikle kadınların rağbet ettiği bu dans ile karın bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak mümkün olabiliyor. Ayrıca basen kilolarından yakınanlar ve belin hemen üzerindeki sırt yağlanmasından şikâyet edenlerde bu dansı yapabilir.

Salsa

Kilo verdiren danslar içerisinde hareketli bir dans olması ile salsa öne çıkıyor. Vücudun çeşitli kaslarını çalıştıran salsa ile bütün kalorilerinizi tek seferde yakabilirsiniz. Partner ile yapılan danslar arasında bulunan salsa, çiftler için ideal bir seçenek. Vücudun enerji ile dolduğu bu dansta kendinizden geçebilir, sınırsız hareket etme özgürlüğü yaşayabilir ve kolayca kilo verebilirsiniz. Çok hareketli olmasından dolayı yerinizden duramayacağınız bu dans ile kilolarınızdan kurtulmanız bir ay gibi kısa bir süre alacaktır.

Hip Hop

Hareketli danslardan biri olan hip hop ile kendinizi bir anda içinizdeki sıkıntılardan kurtulmuş hissedebilirsiniz. Psikolojik olarak rahatlamanın yanında hızlı kilo verdiren danslar içerisinde yer alan hip hop ile farklı hareketlerde deneyebilirsiniz. Hip hop herkesin yapabileceği bir dans olmadığından dolayı kilonuza, vücudunuzu hareket ettirebilme yapınıza bakarak karar vermeniz gerekir. Bir anda vücudunuza hip hop ile yüklendiğinizde ve zorlayıcı hareketleri denediğinizde sıkıntılar yaşayabileceğinizi unutmamalısınız.

dans ile zayıflama
dans ile zayıflama

Samba

Oldukça cesur ve hızlı bir dans olan samba ile kilo vermek diğer danslara göre daha kolaydır. Sürekli hareket içerisinde olmanın yanında vücuttaki bölgeleri en iyi çalıştıran danslardan biri sambadır. Dans ederek kilo vermek istediğinizde Brezilya’nın adrenalini yüksek olan bu dansını deneyebilirsiniz.

Kolbastı

Karadeniz’in en sevilen danslarından olan kolbastı ile oldukça hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Adrenalini yüksek olan bu dans farklı hareketleri yapabilme kabiliyeti verdiği gibi dans ederek kilo verme konusunda yerli bir arayış içerisinde olanlarında tercihi oluyor.

0 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Basit ve Şık Günlük Kombin Önerileri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478