göz altı morluklarına kesin çözüm

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Sabah kalktığınızda gözlerinizin altında oluşan morluklar canınızı sıkıyor olabilir. Cildi daha yaşlı gösteren ve yorgunluk izlenimi veren göz altı morlukları için kozmetik ürünlerinden bitkisel tedavilere kadar çeşitli yöntemler kullanılabiliyor. Ancak göz altı morlukları için kesin çözüm bulmak kolay olmayabiliyor.

Göz Altı Kamuflajı

Son yıllarda göz altı morlukları tedavisi içerisinde görülen göz altı kamuflajı, kalıcı makyaj uygulaması ile yapılıyor. Göz altındaki morlukların olduğu bölgelere verilen doğal pigmentler ile morluklar geçirildiği gibi bu bölgedeki kırışıklıklarda giderilebiliyor. Panda Treatment olarak da bilinen bu uygulamanın kalıcılığı 5 yıl sürüyor. Ten rengi ile uyumlu pigmentler deri altından enjekte edilerek göz altı sorunları ortada kaldırılabiliyor.

Soğuk Kompres

Göz altındaki damarları daraltmaya yarayan soğuk kompres ile deri altında morluğa neden olan damarlar küçültülmüş olur. Göz altı morlukları için çözüm sunan bu yöntem kısa süre sonra gözlerin altındaki morlukları ve şişlikleri ortadan kaldıracaktır.

Hindistan Cevizi Yağı Masajı

Göz altı morluklarından şikayet edenler için kullanılan yöntemlerden biri de Hindistan cevizi yağı ile masaj yapmaktır. Göz altlarına günlük olarak uygulanacak masaj hem göz altındaki şişkinlikleri alır hem de morluğa neden olan derinin rahatlamasını sağlayarak daha aydınlık bir görüntü kazandırır.

göz altı morluklarına çözüm
göz altı morluklarına çözüm

Çay Poşeti

Sallama çaylarınız varsa bir bardak çayınızı içtikten sonra kalan poşetleri gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz. Damarları daraltarak sıvı tutulumunu azaltan bu uygulama, kan dolaşımını yavaşlatarak göz altındaki morlukları ortadan kaldıracaktır. Ayrıca içerisindeki antioksidanlar ile gözlerdeki kirleri alıp, daha net görmeye de yardımcı olacaktır.

Salatalık- Patates Maskesi

Evde salatalığınız ya da patatesiniz varsa iki dilim şeklinde gözlerinizi üzerine koyun ve bir süre uzanarak bekleyin. Evde göz altı morlukları için bitkisel çözümler arasında yer alan bu yöntem eski olduğu gibi oldukça etkilidir. Her gün uyguladığınızda göz altınızdaki morluklar gidecek ve daha sağlıklı bir cilde kavuşabileceksiniz.

Göz  Altı Morluklarını Geçirmek İçin Yapılması Gerekenler

  • Göz altınızda morluklar oluşmuşsa uyku düzeni sorunları yaşıyor olabilirsiniz. Uzun süre uykusuz kalmamaya dikkat etmeli ve geç saatlerde uyumak yerine erken yatıp erken kalkmayı denemelisiniz.
  • Dijital bir çağda yaşadığımız için gün içerisinde fazlaca televizyon, bilgisayar ya da telefon ışınına maruz kalıyorsanız göz altı morlukları oluşabilir. Bu tarz cihazlardan bir süreliğine uzaklaşmanız ya da kullanım süresini kısıtlamanız göz altı morluklarına çözüm olacaktır.
  • Gün içerisinde uzun bir süre susuz kalmışsanız göz altı morluklarınız oluşabilir. Günlük su tüketim miktarına dikkat etmeniz gerekir. kahve ve alkol tüketimini ise azaltmanız gerekir.
  • Göz altı morlukları çeşitli alerjilerden dolayı da oluşabilir. Bir doktora başvurmalısınız. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarından gelen etkiler nedeniyle de göz altı morlukları oluşabilir. Güneşe çıkmamaya özen göstermelisiniz.
  • Vitamin eksikliğine bağlı olarak gözlerinizde morluklar oluşabilir. Kan değerlerinizi ölçtürün ve vitamin eksikliğiniz varsa takviyeler ile gidermeye çalışın.

Leave a Comment