Smokey Makyaj Nasıl Yapılır?

smokey makyaj nasıl yapılır

Makyaj dünyasında o kadar farklı trendle karşı karşıya kalıyoruz ki bazılarının ne demek olduğunu anlamak dahi zor. İşte bu makyaj trendlerinden biri olan smokey makyaj ne demek sizlerle bu konuya değineceğiz.

Smokey Makyaj Nedir?

Smokey makyaj diğer adıyla buğulu göz makyajı son zamanların en ilgi çekici makyaj tekniklerinden birini oluşturuyor. Gözlere gizemli ve oldukça çekici bir bakış kazandıran bu makyaj ile en ufak gözlü kadınlar dahi iri ve ihtişamlı gözlere sahip olabiliyor. Tam da sonbahar ve kış döneminde kullanılabilecek bir makyaj olan smokey ile sizde güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Smokey Makyaj Nasıl Yapılır?

Smokey makyaj nasıl yapılır, her cilt için uygun mu ya da cilt tonu bu makyajı uygulamak için uygun mu gibi sorular sıkça soruluyor. Smokey makyaj yapmak aslında oldukça pratik ve hemen her cilt tonuna uygun bir makyaj olduğundan dolayı güvenle bu makyaj trendini uygulayabilirsiniz. Sadece gözlerde farklı bir bakış yakalamak için uygulanan bu makyajda koyu tonlarda far seçmeniz gerekiyor.

smokey makyaj yapımı
smokey makyaj yapımı

Smokey makyaj için gereken makyaj malzemeleri:

  • Gözde iyice dağılabilen bir göz kalemi
  • Toprak tonlarının olduğu göz farı paleti
  • Kaliteli bir maskara
  • Siyah krem far

İşte aşamalarıyla smokey makyaj yapımı:

Siyah Krem Far İle Koyu Bir Bakış Elde Edin!

Göz kapaklarınıza öncelikle siyah krem farı sürün. Bu far krem olmasının yanında kirpik diplerinde koyu bir ton elde etmeyi ve gözlerin daha iri görünmesini sağlayacaktır. Siyah krem farı özellikle kirpik diplerinize iyice uygulamaya özen göstermelisiniz.

Eğer gözlerinizin çok koyu olmasını istemiyorsanız siyah tonlar yerine hafif gri tonlar ya da acı kahve, koyu kahve tonlarında krem farlarda seçebilirsiniz. Ancak bilin ki siyah far gözlere daha çekici bir hava katacak.

Geçişli Far Uygulaması Yapalım!

Toprak tonlarındaki far paletinden önce koyu sonra orta koyulukta en son ise açık tonlarda üç renk belirleyin. Göz kapağının katlanma kısmına geçiş tonu olarak gördüğünüz orta renkteki tonu uygulayın. Bu uygulamada çok dikkatli olmalısınız çünkü smokey makyaj uygulamasının temelini bu kısım oluşturuyor. Katlanma kısmına uygulayacağınız farı bu bölgeye iyice yedirmeli ve bu tonu hissettirmelisiniz.

Göz kapağının katlanma kısmının altında kalan kısmına mat siyah ya da çok koyu renk olan kahverengi tonu uygulayın. Kirpik diplerinin iyice koyu olmasına dikkat etmelisiniz. Koyu tonu bu kısma başarılı bir şekilde uyguladıktan sonra göz kapağının katlanan kısmının üzerine far uygulamaya başlayabilirsiniz. En açık tonda seçtiğiniz farı da kaşlarınızın başladığı yere kadar uygulayarak iyice yedirmelisiniz.

smokey makyaj
smokey makyaj

Göz Kaleminizi Uygulayın!

Dumanlı göz makyajı yaparken en önemli uygulamalardan biri göz kalemi oluyor. Göz kalemini mümkün olduğunca alt kirpik diplerine uygulamalısınız. Daha sonra göz kapağının katlanma noktasına uyguladığınız göz farını alt kirpiklerinize de uygulayın. Bu sayede göz kaleminiz dağılmış olacak ve buğulu göz makyajı yapmış olacaksınız.

Kirpiklerinizi Belirginleştirin!

Kirpiklerinizi belirgin hale getirmek için gerçekten kaliteli bir maskara kullanmanız gerekiyor. İyice belirginleştirin ve kirpiklerinizi uzun göstermeye çalışın. Smokey makyaj uygulaması bu sayede tamamlanmış olacaktır.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

İftar İçin Yemek Önerileri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478