Nişan Makyajı Nasıl Olmalı?

nişan makyajı nasıl yapılır

Hayatta atılacak önemli adımlardan biri olan nişan günlerinde gelin adayları her zaman kusursuz görünmek isterler. Ailelerin birbirini daha iyi tanımak adına bir araya gelecekleri ve evliliğe atılan ilk adımlar olan nişan törenlerinde harika bir nişan kıyafeti ve nişan makyajı gelin için çok önemlidir. Sizde yeni bir sürece girdiğiniz nişan gününüzde göz alıcı, kusursuz bir makyaj yapmak istiyorsanız işte dikkat etmeniz gerekenler…

Nişan Mekânınıza Dikkat Edin!

 • Kulüp, otel, davet alanları gibi mekanlarda nişan yapmayı planlıyorsanız makyajınızın mümkün olduğunca belirgin ve iddialı olması gerekir. Gözlerinize ve dudaklarınıza vurgu yapan makyajları deneyebilirsiniz.
 • Kırda ya da sahil kenarı gibi açık hava mekanlarda nişan yapacaksanız nişan makyajı seçiminizin daha sade olması gerekir. pudra, krem, şeftali, pembe gibi tonları tercih ederek daha yumuşak bir makyaj elde edebilirsiniz.
 • Evde aileler arasında yapılacak nişanlarda makyajınızın kıyafetlerinizle uyumlu olması ve fazla abartılı olmaması gerekir. Bu konuda doğal makyaj trendlerinden faydalanabilirsiniz. Ev ortamında daha uzun süre kalacak bir makyaj yapmanız faydalı olacaktır.
nişan makyajı
nişan makyajı

Kıyafetlerinizle Uyumlu Olun!

Nişan makyajı nasıl yapılır diyenler eğer makyajlarını kendileri yapacaksa nişan kıyafetlerine dikkat etmeliler. Gösterişli, fazlaca detaylandırılmış nişan kıyafetleri seçmişseniz daha sade bir makyaj seçmeniz gerekir. Ancak nişan kıyafetiniz oldukça sadeyse makyajınızın kendini belli etmesi gerekir. Renk tonu seçerken nişan kıyafetinizle zıt tonlar seçmemelisiniz.

Nişan Makyajı Nasıl Yapılır?

 1. Nişan makyajı yapmak istediğinizde ilk dikkat etmeniz gereken nokta yüzünüzün temiz olmasıdır. Cildinizi iyice temizleyin ve makyaja uygun hale getirin. Kapatıcılığı yüksek olan bir fondöten seçin. Eğer cildinizde sivilce, leke gibi fondöten ile kapatılamayacak kısımlar varsa ayrıca bir kapatıcı kullanabilirsiniz.
 2. Tesettürlü nişan makyajı yapıyorsanız eşarp ve ya şal seçiminizi göz önünde bulundurarak fondöten tonu kullanabilirsiniz.
 3. Nişan makyajı yaparken gözaltı morlukları ve cilt tonu farklılaşmasının olduğu kısımları düzenlemeye dikkat edin.
 4. Cildinizde kadife gibi bir görüntü oluşmasını istiyorsanız fondötenin üzerine transparan bir pudra uygulayabilirsiniz.tesettürlü nişan makyajı
 5. Yanaklara uzun bir çizgi şeklinde hafif bir allık sürebilirsiniz.
 6. Gözaltı için isterseniz elmacık kemiklerinizin üzerine hafif bir aydınlatıcı kullanabilirsiniz.
 7. Dudaklarınıza kıyafetinizle uyumlu bir tonda ruj kullanabilirsiniz. Ancak çok fazla dikkat çeken parlak kırmızı gibi tonlar yerine kalıcı ve hafif parıltılı rujlar seçmelisiniz.
 8. Kıyafetiniz açık tonlardaysa rujunuzda açık tonlarda olmalı, koyu tonlarda bir kıyafetiniz varsa rujunuzu da koyu seçmelisiniz.
 9. Nişan makyajı 2020 uygulaması yapacaksanız bu sezonun gözdesi olan krem, kahve tonlarında harika bir göz makyajına imza atabilirsiniz.
 10. Far olarak gözlerinizde buğulu bir makyaja imza atacak toprak tonlarını seçebilirsiniz. Kıyafetinizin rengi ne olursa olsun toprak tonlarında göz makyajı her zaman için uyumlu olacaktır.
 11. Kirpiklerinize yapay durmayacak hafif bir maskara uygulaması yapabileceğiniz gibi göz kalemi olarak gri gibi tonlar kullanabilirsiniz. Eğer belirgin bir nişan makyajı yapacaksanız koyu renk bir göz kalemi de uygulayabilirsiniz.
0 0 0 0 0 0
 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Kayseri Yağlaması Tarifi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478