En İyi 5 Cilt Leke Kremi ve Fiyatları

Cilt lekeleri kadın erkek herkesin muzdarip olduğu cilt sorunlarından biri haline geldi. Güneş ışınlarının zararlı etkileri, cilt bakımında kullanılan yanlış kozmetik ürünleri ve cilt temizliğinin doğru yapılmaması gibi pek çok neden cilt lekelerine neden oluyor. Cilt üzerindeki lekeler ise cildin alt kısmında bulunan melanin adı verilen hücrelerin deri altında bazı noktalarda fazlaca birikmesinden kaynaklanıyor. Duru ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için cilt leke kremi kullanmak ise kaçınılmaz hale gelebiliyor.

1. Sinoz Leke Kremi

Son zamanların en kaliteli cilt leke kremleri sıralamasında Sinoz markası öne çıkıyor. Uygun fiyatlı olması ve kısa sürede sonuç vermesinden dolayı tercih edilen bu krem içerisinde bulunan yoğun C vitamini ile lekeleri gideriyor. Cilt üzerinde görülen lekelerin büyük bir kısmı cilt kuru iken meydana gelir. Sinoz leke kremi ise bu durumu tersine çevirerek cildin sürekli nemli kalmasını sağlıyor. Sinoz leke kremi yaşlılık lekelerinde, sivilce ve güneş lekelerinde kullanılabiliyor. Sinoz leke kremi indirim dönemlerinde 59,90 TL’ye satışa sunuluyor.

cilt lekeleri nasıl geçer
cilt lekeleri nasıl geçer

2. Expigment Krem

Eczanelerde satışa sunulan ve en etkili leke giderici krem olarak bilinen Expigment, tamamen derinin altındaki pigmentler üzerinden lekeleri yok ediyor. Genellikle doktorlar tarafından reçete edilen bu krem kalıcı hale gelen lekeleri ortadan kaldırılmasında oldukça etkili. Sivilcelerden kalan lekelerin giderilmesi amacıyla kullanılan bu krem aynı zamanda güneş lekelerini ve yanık lekelerini de giderebiliyor. Piyasa üzerinde %4 ve %2 olmak üzere hidrokinon, UVA ve UVB içeriğe sahip olarak satılıyor. Fiyatı ise 12-13 TL civarında.

3. Bioderma Pigmentbio Sensitive Areas

Bioderma markalı olan bu ürün derinin altındaki pigment tabakasını merkeze alarak ilerliyor. Pigmentlerin toplandığı leke oluşturan bölgeleri temizleyen bu ürün genellikle cildin hassasiyete bağlı kızarıklıklarını gideriyor. Işıltılı bir yüz hattına sahip olmayı sağlayan bu ürün cilt leke kremi olarak da tercih ediliyor. Fiyatı ise 150-130 TL civarında.

cilt lekelerine karşı krem
cilt lekelerine karşı krem

4. Murad Essential- C Cleanser

Cilt lekelerine karşı günlük bakımı öne çıkaran markalardan biri olan Murad, Essential- C Cleanser leke giderici krem ile her gün yüze bol bol vitamin depoluyor. İçeriğinde C vitamininin yanı sıra A ve E vitaminleri de olan bu krem ile nemlendirme de yapılabiliyor. İçerisinde yüksek miktarda antioksidan barındıran bu kremin günlük kullanılması ile kısa sürede lekeler yok edilebiliyor. Fiyatı ise 210- 250 TL arası değişiyor.

5. Contractubex

Tıbbi bir leke giderici olan Contractubex, ciltteki en derin yara lekelerinin dahi iyileşmesinde kullanılabiliyor. Fiyat olarak pahalı olmasının yanında ciltteki sivilce lekelerini giderici kremler arasında en iyisi olan Contractubex, doktor gözetiminde kullanılması gerekiyor. En iyi cilt leke kremi markası olan bu kremin fiyatı ise 130 TL olarak satışa sunuluyor.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Çocuklarda Geç Konuşma Nedenleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478