Allık Nasıl Sürülür?

yuvarlak yüze allık nasıl sürülür

‘’Makyaj yaparken allık nasıl sürülür, nelere dikkat edilmelidir?’’ gibi pek çok soru allık kullanmak isteyenler tarafında akıllara takılıyor. Makyajda allık kullanırken, allığın rengini ten rengimize göre ayarlamak ve aşırıya kaçmadan uygulamak en önemli ayrıntıların başında geliyor. Makyajda allık kullanmakiçin öncelikle doğru seçilmiş bir allık tonu belirlemek gerekiyor. İkinci sırada ise göze batmayacak ve doğal görünecek bir allık uygulaması yapmak gerekiyor.

Tene Uygun Allık Nasıl Seçilir?

Ten rengine uygun allık seçimi, doğru allık nasıl sürülür sorusunun ilk cevabıdır. Ten ile uyumsuz olan allıklar bir süre sonra doğal durmayacak ve çirkin bir görüntü oluşturacaktır. Sizde bu tür bir görüntü elde etmek istemiyorsanız ten renginize dikkat ederek allık seçmelisiniz.

allık önerileri
allık önerileri

Allık genellikle güneşte hafif renk değişimine uğramış olan cildi yansıtmak adına kullanılır. Açık ten rengine sahip olanlar için pembe tonları ideal allık tonu olurken, buğday tenli ve esmer bayanlar için şeftali ya da toprak tonları dediğimiz ara tonlar daha güçlü bir seçenek olacaktır.

Allık seçimi yaparken dikkat edilecek bir diğer ayrıntı ise allığın hangi formda olacağıdır. Allık çeşitleri toz ve krem olarak değişiklikler gösterir. Ama parlamayan ve daha doğal duran toz allıkların daha fazla tercih edildiğini görebilirsiniz.

Allık Uygulama Teknikleri Nelerdir?

  • Allık kullanımıiçin önem verilmesi gereken en önemli nokta, fazla sürmeden, doğal bir görüntü elde etmeye çalışmaktır. Allık sürülecek en doğru yerleri belirlemek için de gülümseyerek elmacık kemiklerinden aşağıya doğru allığı sürmek gereklidir.
  • Bir diğer önemli konu da allığı süreceğimiz fırçaların doğru seçilmesidir. Genellikle kalın allık fırçaları bu iş için uygundur. Allığa buladığımız fırçaların üzerindeki fazlalıkları almak için üfürmek ve topaklanmanın önüne geçmek iyi olacaktır.

Makyajda allık kullanımı en dikkat edilmesi gereken unsurların başında gelir. Oranını yani dozunu iyi ayarlamazsak fazla renkli yanaklara sahip oluruz ki bu da bizim doğallıktan uzaklaştığımız ve yapmacık bir görüntüye kavuştuğumuz anlamına gelir.

allık nasıl sürülür
allık nasıl sürülür
  • Allık sürme yüz şekliyle doğrudan bağlantılıdır. Yüzümüz kare ise, yanakların üst kısımlarına fazla yaygınlaştırmadan allık kullanmak en doğru tercih olacaktır.
  • Yuvarlak yüzde allık nereye sürülür düşüncesinde olalar için oval bir yüze sahip iseniz, elmacık kemiklerinizin üzerine yuvarlak bir şekilde allık sürün. Uzun yüzlü bayanlar ise, elmacık kemiklerinin hemen altından başlayarak yukarı doğru allık sürerlerse kendilerine daha çok yakışacağını göreceklerdir.
  • Acemice yapılmış ve fazla görünen allık, olmak istediğinizden daha kötü görünmenize sebebiyet verecektir. Bu yüzden allık uygularken hafif dokunuşlar yapmaya özen gösterin.

Makyajda allık kullanmak, doğru yapıldığı zaman şıklık ve zarafeti de beraberinde getirir ve dikkatleri üzerinize çekmeyi başarırsınız. Mat allık her zaman için uzmanların favorisi olmuştur. Sizde kolay allık sürme yöntemleri ile bu allıkları kullanarak harika bir görüntü elde edebilirsiniz.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

En Trend Saç Kesim Modelleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478