bronzer önerileri

Bronzer Nasıl Uygulanır? Bronzer Önerileri

Eskiden tek bir fondöten ile cildimizi pürüzsüz bir hale getirebiliyorduk. Ancak tenimizin her noktasının aynı matlıkta ve tonda olması bizlere bunun yetersiz olduğunu gösterdi. Makyajj dünyasına katılan aydınlatıcı ve bronzer adı verilen ürünler ile tek bir fondöten ile yapamadığımız o harika yüze kavuşabiliyoruz.

Peki, Bronzer Nedir?

Adından da anlaşıldığı gibi bronzer koyulaştırma, gölgelendirme anlamına gelir. Bronzer nedir diye merak edenler için yüze gölgelendirme vermeye yarayan bir makyaj malzemesi olarak da tanımlanabilir. Her ten rengine özel olarak hazırlanan bronzerlar farklı tonların bulunduğu paletler şeklinde hazırlandığı gibi tekli şekilde de satılabilmektedir. Ten renginize uygun olan bronzer markasını bulduktan sonra açık ton bir aydınlatıcı ya da fondöten ile makyajınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

bronzer fırçası nasıl seçilir
bronzer fırçası nasıl seçilir

Bronzer Ne İşe Yarar?

Yüzü daha bronz yani koyu hale getirmek gibi bir kavramla bütünleştirilen bronzer ne işe yarar sorusu çoğu zaman merak konusudur. Bronzer tenin hafif koyu ve ıslak görünmesini sağlar. Ayrıca yüz hatlarında oynamalar yapmaya da yardımcı olur. Uzun yüzü daha kısa, kilolu yüzü daha ince göstermeyi sağlayan bronzer, günlük makyaj rutininde kullanılabilecek bir üründür.

Mevsimsel olarak kullanılması ile öne çıkan bronzer, genellikle yaz mevsiminde kullanılan bir ürün olarak bilinse de her mevsim kullanılabilir. Ciltte gölgelendirme yapmak içinde kullanılan bronzer, tende doğal bir görüntü oluşturmak için de tercih edilmektedir.

Bronzer Fırçası Nasıl Seçilir?

Bronzer uygulaması için bronzer fırçası almak gerekir. Makyaj süngeri ya da diğer fırçalarla yapılan uygulamaların kaliteli sonuçlar vermemesinden dolayı mutlaka uygun bir fırça seçilmesi gerekir. Bronzer fırçası nasıl olmalı diye merak eden kişiler kozmetik mağazalarındaki görevlilerden yardım alabilecekleri gibi şu özelliklere de dikkat edebilirler:

  • Yuvarlak uçlu
  • Uzun ve büyük
  • Yumuşak kılları olan bronzer fırçaları tercih edilebilir.
bronzer nedir
bronzer nedir

Bronzer Nasıl Uygulanır?

Sıcak ve samimi görünen bir makyaj yapmak istediğinizde bronzer kullanarak makyajınıza farklı bir yön verebilirsiniz. Yüzünüzde taze ve ıslak bir görüntü vermek istediğinizde çıkıntılı bölgelere bronzer uygulaması yapmanız yeterli olacağı gibi yüz şeklinize göre uygulamalarda yapabilirsiniz.

Bronzer Uygulama Aşamaları

  1. Bronzer nasıl uygulanır diyen kişilerin öncelikle yüzlerindeki çıkıntılı kısımları tespit etmesi gerekir.
  2. Yüzde yanak kısmından kulak deliğine doğru çapraz bir şekilde ilk bronzer uygulaması yapılmalıdır.
  3. Bronzer uygulaması yapılırken mutlaka yuvarlak hareketlerle sürülmelidir.
  4. Çeneye, alın bölgesine ve şakak kemiklerine de yuvarlak hareketlerle uygulanmalıdır.
  5. Burun üzerine de aralıklı iki çizgi şeklinde bronzer uygulaması yapılmalıdır.

Bronzer sürülen kısımlardan arta kalan kısımlara aydınlatıcı ya da açık ton fondöten sürülerek ten üzerinde düzenleme yapılabilir. Bronzer kullanılan kısımlar daha koyu tonda durmasına rağmen yüz hatlarınızı daha düzgün gösterecektir. Ayrıca kusursuz bir cilt elde etmenizi de sağlayacaktır.

Leave a Comment