Sokak Modasında Peplum Tutkusu!

peplum elbise modelleri

2020 trendleri yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Sokaklarda bu yıl görmeye başladığımız peplum bluz modelleri eteklerle, pantolonlarla ve şortlarla harika kombinler oluşturuyor. Kadınları da duruşu ile etkileyen peplum kıyafetler yaz sıcaklarında içimizi ısıtacağa benziyor.

Peplum Nedir?

Peplum bluz, ceket, elbise gibi kıyafetlerin bel hizasına kadar gelip buradan sonra verev kesim ile fırfırlı bir parçanın birleştirilmesinden oluşur. Yani üst kısım dar hemen belden sonra ise mini fırfırlı bir etek dikilmiş gibi bir görüntü sunar.

19. yüzyıldan bu yana kullanılan peplum detaylar büyük markaların koleksiyonlarında da yerini almıştır. Özellikle ceket ve kalem etek üzeri kullanılacak parçalarda tercih edilen peplum detaylar gelinliklerde de kullanılır. Moda dünyasında davet kıyafetlerinin vazgeçilmez detayları arasında sayıldığından dolayı ünlülerin peplum tasarımlar ile sık sık görebilirsiniz.

peplum-bluz-modelleri
peplum-bluz-modelleri

Peplum Hangi Vücut Tipine Uygundur?

Kum saati vücut tipine sahip kadınlarda harika duran peplum detaylar kalça kısmı geniş ve bel kısmı ince kadınlara ayrı bir zarafet katıyor. Daha kadınsı görünmek isteyenlerin tercihi olan peplum kıyafetler vücut hatlarını düzenleyici olması ile de kullanılabiliyor. Kilolu vücut hatlarına sahip olan kadınların dahi daha ince ve zarif görünmesine yardımcı olan peplum trendi, cici ve romantik bir kadın görüntüsü veriyor.

Peplum kıyafetler bluz, gömlek, elbise, gece kıyafeti, gelinlik, etek, pantolon, tişört ve şort gibi hemen her kıyafetin üzerinde ya da kombinin de kullanılabiliyor. Bel kısmına takılacak kemer detayı ile peplum kombinleri daha zarif görünmeyi sağlıyor.

Peplum Kombinleri Nasıl Yapılır?

Peplum bluzlu kombin yaparken alt kısma etek, pantolon ya da şort gibi parçalar seçilebilir. Peplum bluzun altına genellikle kalem etekler ve kot pantolonlar tercih edildiğinde daha şık görünmeyi sağlar. Eğer davetlerde peplum bluz kombini yapılacaksa kot yerine kumaş pantolonlar ve stilettolar tercih edilebilir.

peplum-modası
peplum-modası

Peplum elbise kombinleri hazırlarken kot ya da deri kısa ceketler kullanılabilir. Harika bir görüntü ortaya çıkaran bu kombinlerin yanı sıra stiletto ayakkabılar ya da sandaletler kullanılabiliyor. Peplum elbiseler mini el çantaları ile de muhteşem bir uyum yakalıyor.

Tesettür peplum kombinleri yaparken elbiselerde ya da tunik, etek kombinlerinde tek renk parçalar seçmek daha zarif görünmeyi sağlıyor. Ayrıca peplum detayı olan kıyafetlerin tek renk olması modelin daha göz alıcı görünmesini sağlıyor.

Ceketlerde peplum detayların kullanılıyorsa dar bir kalem etek ya da skinny Jean ile yapılan kombinler daha cesur ve seksi görünmeyi sağlayacak detaylardan oluyor.

Peplum etek deneyeceklerin çok uzun modeller yerine diz kapağı hizasında modeller seçmesi gerekiyor. Çünkü uzun eteklerde peplum pek de şık durmayabiliyor.

Peplum bir kombin yapacaksanız ve zarif görünmek istiyorsanız siyah renkleri daha çok kullanmanız gerekiyor.

Peplum kombinleri ile zarif görünebilmek için çok fazla aksesuar kullanmamaya özen göstermeniz de gerekiyor.

0 0 0 0 1 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

2020 Makyaj Trendleri ile Güzellik Taçlanıyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478