Evde İple Kaş Alma

iple kaş alma

Kuaföre gitmek yerine evde kaş alma teknikleri ile daha güzel bir yüze sahip olabilirsiniz. İstediğiniz gibi kavislendirilmiş ve duruşu ayarlanmış kaşlar elde etmek için birkaç teknik bilmeniz ve dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır. Evde kaş alma teknikleri uygulamak istediğinizde cımbızla, ağdayla ve iple kaş alma yöntemleri karşınıza çıkacaktır. Bu yöntemlerden uygun olanını seçerek kaşlarınızı alabilirsiniz. Ancak ağda ve cımbız yerine her zaman bulabileceğiniz ve en sık kullanılan yöntemlerden olan ipi seçmenizi tavsiye ederim.

İple Kaş Alma Nasıl Yapılır?

İple kaş almak çoğu zaman büyük bir yetenek olarak görülür. Ancak kaş alabilmek için ipi doğru kullanmak bir yetenek değil el pratikliğidir. Bu nedenle kaşlarınızın alınması gerektiği durumlarda yeteneğiniz yok diye düşünmek yerine elinizle bol bol pratik yapmalısınız. Parmaklarınızı ip içerisinde geniş ve ya kısa mesafeli oynatarak doğru iple kaş alma teknikleri geliştirebilirsiniz.

evde iple kaş alma
evde iple kaş alma

İpinizi Ayarlayın!

İple kaş alma malzemesi olarak kendinize 4 karış büyüklüğünde sağlam bir ip bulmanız gerekiyor. İpin çok kalın olmaması ve çok ince olmaması da önemli bir detay. İpinizi ikiye katlayın. Elinizin biri ile bir ucundan diğeri ile de diğer ucundan tutun.

İpin uç kısımlarının olduğu yerden değil de diğer iki kat yaptığınız yerden başparmak, serçe parmak ve orta parmağınızı geçirin. İpin geriye kalan uç kısımlarını ise kıvırarak 8 şekline gelecek şekilde kıvırın. Ortada kıvrımlı bir ip görüntüsü oluştuktan sonra ipin uçlarının olduğu kısmı da üç parmağınızla makas sapı şeklinde tutun.

Kaşlarınızın Alınacak Kısımlarını Belirleyin!

İple kaş nasıl alınır sorusunun en önemli kısmı alınacak kaşları belirlemektir. Eğer kaşlarınızda alacağınız kısımları doğru bir şekilde belirlemezseniz düzensiz bir kaş görüntüsüne sahip olursunuz. İlk kez iple kaş alma yöntemi deneyecekseniz kaşlarınızda alacağınız kısımları dışarıda bırakarak almamanız gereken kısımları bir kaş kalemi ile belirgin hale getirin.

İple kaş almadan önce kaşlarınızı alacağınız formu da belirlemelisiniz. Kavisli, düz ya da ince gibi farklı seçenekler için kaşlarınızı nasıl alacağınızı ayarlamalısınız. İpi doğru bir şekilde kullanmamanız halinde kaşlarınızda yarığa benzeyen kesikler oluşturabilirsiniz. Ancak çizgilerle kaşlarınızı almamanız gereken kısımları belirlediğinizde daha dikkatli şekilde kaşlarınızı alırsınız.

iple kaş nasıl alınır
iple kaş nasıl alınır

Kaşlarınızı Almaya Başlayın!

İpinizi elinize aldığınızda bir iki kere parmaklarınızda oynatın. Kıvrımlı kısımları her oynatmanızda kaşlarınızı koparacağınızı unutmayın. 8 şeklindeki kıvrımlı kısımların kesişim yerlerini ellerinizi açıp kapama hareketi yaptığınızda oynatabilirsiniz. Her ellerinizi oynatmanızda kaşlarınızı iplerle almaya başlarsınız. İple kaş almak zor gibi görünse de dikkatli olmanız halinde çok kolay bir yöntem olacak. Kaşlarınıza üstten değil dipten bakarak almanız gerekir. Diplerinden başlayarak alacağınız kaşlarınızı daha sonra bir tarak yardımı ile düzeltebilirsiniz. Ayrıca kaş kalemi ya da farı ile belirginleştirmeler yapabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Sac Kavurma Tarifi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478