İlk buluşmada nereye gidilir?

İlk buluşmada nereye gidilir?

İlk buluşma; pekçok ilişkinin akıbetinin belirlendiği, belki de ilişkinin en önemli zaman dilimidir. Hal böyle olunca da, gidilecek mekandan giyilecek kıyafete kadar ilk buluşmanın her detayı da ayrı ayrı önemlidir. İşte bizler de bu yazımızda, bizce ilk buluşmanın en önemli sorunsalı olan “ilk buluşmada nereye gidilir?” sorunsalına yanıt bulmaya çalıştık. Aslında ilk buluşmada nereye gidileceği, ilişkinin kimyası ile de son derece yakından alakalıdır. Örneğin; çiftlerde normalden fazla bir heyecan varsa, ilk buluşma mekanı daha sakin bir yerlerde olmalıdır.
Buyrun, şimdi tüm tavsiyelerimize beraberce bakalım:

1.  Strese birebir: İlk buluşmada kahvaltıya gitmek

İlk buluşmada kahvaltıya gitmek, çok doğru bir karar olacaktır. Çünkü, kahvaltı doğası gereği mutluluk hormonu ile ilişkilendirilmiştir. İlk buluşma gibi stresli bir anın bir kahvaltı ortamında yapılması ise son derece keyifli olacak ve sizi rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

2. Birbirini daha iyi tanımak için: Akşam yemeği

İlk buluşmada şık bir mekanda akşam yemeğine gitmek, çiftlerin birbirini daha yakından tanıması ve uzun uzun sohbetler edebilmesi için hoş bir karar olmaktadır. Hal böyle olunca da, bizce ilk buluşmanın en iddialı mekan tavsiyesi tam da bu önerimizdir.

3. Klasik fakat iddialı: Sinemaya gitmek

Bu tavsiyemiz ilk okuyuşta her ne kadar klasik gibi görünsede, heyecanlı çiftler için birebirdir. Çünkü ilk buluşmada sinemaya gitmek, filme odaklanmanızı ve buluşma heyecanınızı bir nebze olsun yenmenizi sağlayacaktır. Fakat birbiriniz ile geçireceğiniz zamanı aaltacak ve gözlem yapma şansınızı elinizden alacaktır. Özellikle uzun zamandır tanışan ama bir ilişkiye yeni adım atmış çiftler için daha uygun olacaktır.

4. Sosyal aktivitelere katılmak: Tiyatroya gitmek

Bu öneri, aslında sinema önerimizle benzerlik göstermektedir. Eğer sinemaya gitmeyi sevmiyorsanız, sizin için tiyatroya gitmek de çok doğru bir karar olacaktır. Hele prömiyerini yapan bir oyunda gerçekleşen ilk buluşma, son derece de özel olacaktır.

5. Kırk Yıl hatırı var ise o halde; Kahve içmek

Kahve, kırk yıl hatırı olduğuna inanılan geleneksel bir içecektir. İlk buluşmada birer yudum kahve içip sohbet etmek, birbirinizi daha yakından tanımanızı sağlayacak ve ilişkinin geleceği ile ilgili vereceğiniz karara da ışık tutacaktır.

 

0 0 0 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

İlk Buluşmada Ne Giyilir?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478