En İyi Türk Kahve Makinesi Markaları

arçelik telve türk kahvesi makinesi

Evlerde sevdiklerimizle birlikte yudumladığımız kahveler cezvelerden sıkıldı ve kahve makinesi adı verilen yeni ürünlerde hazırlanmaya başladı. Özellikte Türk kahve makinesi ile yapılan kahvelerdeki köpükler şimdiden sunumlarda yerini almaya başladı. Kahve aşkımız nedeniyle Türk kahve makinesi markaları ise büyük bir rekabete başladı.

Peki, En İyi Türk Kahvesi Makinesi Hangisi?

Alışverişlerimizde en iyi olan ürünleri seçmek ve en hesaplı markalardan faydalanmak Türk halkı olarak doğamızda var. Bu nedenle kahve makinesi alırken de markalara, özelliklere ve fiyatlara büyük oranda dikkat ediyoruz. Kahve pişirirken kahve makinemizin daha az enerji tüketmesi, daha fazla fincanda kahve yapması gibi özelliklere göre makine aradığımız oluyor. Sizde Türk kahve makinesi seçerken şu markaları ve modelleri deneyebilirsiniz…

en iyi türk kahvesi makinesi
en iyi türk kahvesi makinesi

1.Karaca Hatır Türk Kahve Makinesi

Türk kahvesi pişirme konusunda en uzman kahve makinesi markaları içerisinde Karaca kahve makinesi ilk sırada yer alıyor. Karaca’nın Hatır serisi oldukça beğeni topladığı gibi Hatır Plus, Hatır Hüp gibi farklı serileri de bulunuyor. Krem rengi, metalik rengi, kırmızı, rose gold gibi renkleri olan Hatır serisinin şu anki fiyatlandırması 299 TL ile 699 TL arasında değişiyor. 5 fincan kahve yapabileceğiniz bu markada kahve taşmasını önleyen bir sensör de bulunuyor. Bu sayede hanımların işi daha kolay oluyor.

2.Arçelik Telve Türk Kahve Makinesi

Kahve makineleri içerisinde en çok satış yapan markalardan olan Arçelik kahve makinesi, Telve modeli ile öne çıkıyor. Telve serisinde mini, midi ve diğer çalışmaları tercih edilirken genellikle su tankı olan midi model daha çok kullanılıyor. Telve serisi ile tek seferde 6 fincana kadar kahve hazırlanabiliyor. Ancak mini modelde 6 değil 3 fincan kadar kahve hazırlanıyor. Kahveniz pişer pişmez ışıklı ve sesli bir şekilde uyarı veren bu makineler 410 TL ile 1.400 TL arası satışa sunuluyor.

en iyi türk kahve makinesi
en iyi türk kahve makinesi

3.Bosch Türk Kahve Makinesi

Arçelik ve Karaca kadar başarılı kahveler yapabilen ve fiyatı ile oldukça ideal olan Bosch kahve makinesi, arka kısmında yer alan 1.4 litrelik su haznesi ile 25 fincan kahve hazırlayabiliyor. Ayrıca üzerinde kahve fincanının büyüklüğü seçilerek fincan boyutuna özel kahve hazırlama özelliği de bulunuyor. Türk kahve makinesi seçenekleri içerisinde en zahmetsiz modeller arasında yer alan bu modelle tek seferde 6 fincan kahve hazırlanabiliyor. Fiyatı ise 800-1000 TL arasında.

4.Arzum Okka Kahve Makinesi

Kahvenin yavaş yavaş pişmesi gerektiğini düşünenler varsa Arzum okka kahve makinesi bu işi üstleniyor. Yavaş yavaş ve oldukça okkalı kahveler hazırlayan bu makine kendini temizleme özelliğine sahip olduğu için oldukça tercih ediliyor. Köpüğü en bol Türk kahve makinesi markası olan Arzum Okka, sadece iki kişilik kahve hazırlayabiliyor. Kahveler hazır olduğunda sesli ve ışıklı bir uyarı geliyor. Közde kahve keyfi yaşamak isteyenler için Okka’nın farklı modelleri de mevcut. Fiyatı ise 250 TL ile 500 TL arasında.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Özgüven Eksikliği Nasıl Geçer?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478