Home Ofis Dekorasyonu İçin 5 Öneri

home ofis dekorasyon modelleri

Evde verimli bir çalışma ortamı hazırlamak iş hayatında ve eğitim hayatında büyük oranda başarı sağlıyor. Günün büyük bir kısmını evlerde geçirmeye başladığımız şu dönemlerde pek çok firma iş hayatını evden devam ettirme kararı alıyor. Ders çalışmak ya da yeni araştırmalar yapmak isteyen kesimler için de çalışma alanı oluşturmak oldukça önemli.

Peki, verimli çalışmalar yapabilmek için home ofis dekorasyonu nasıl olmalı?

1.Özel Alan Belirleme

Yaşadığımız evler dar ve ya kalabalık olabilir. Evlerimizde kendimize özel ve sık sık kullanılmayan bir köşe seçmek de oldukça zor olabilir. Ancak home ofis dekorasyonu nasıl olmalı dediğimizde mutlaka kendimize özel bir alan belirlememiz gerekiyor. Evinizin ufacık bir köşesi dahi olsa ya da sık kullanılmayan çocuk odası, yatak odası gibi mekanlarda sadece ufak bir masa koyulacak kadar mekan olsa da yeterli.

home ofis dekorasyonu
home ofis dekorasyonu

2.Sade Eşyalar Seçin!

Çalışma odası dekorasyonu yapmaya karar vermişseniz ve alanınızı belirlemişseniz mutlaka sade tasarımlardan oluşan eşyalar kullanmalısınız. İlginizi dağıtmayacak ve çalışmanıza özel olarak hazırlanmış ürünler yeterli olacaktır. Kalabalık bir masa, resimler- çiçekler gibi aksesuarların olmadığı sakin alanlar hazırlamanız daha iyi çalışmanızı sağlayacaktır.

Home ofis eşya seçimi yaparken,

  • Rahat bir sandalye ve masa seçmeye,
  • Kalabalık bir çalışma yapacaksanız masa altı ve ya duvara monte edilebilen kitaplıklar almaya,
  • Geniş bir alan elde etmek için katlanabilen ve açılabilen fonksiyonel çalışma masaları seçmeye özen göstermelisiniz.

Eğer yeni eşyalar alacak maddi durumunuz yoksa evinizdeki bir yemek masasını da çalışma masası haline dönüştürebilirsiniz. Koltuğunuz çalışma sandalyeniz olabilir.

home ofis dekorasyonu
home ofis dekorasyonu

3.Size Güç Veren Renkler Seçin!

Home ofis dekorasyonu yaparken koyu renkler seçmemeye özen gösterin. Çünkü bu tonlar bir süre sonra sıkıcı bir ortam oluşturacaktır. Açık renklerle dolu olan ortamlar ilk zamanlar iyi gelebilir ancak canlı renkler kullanmanız halinde dikkatiniz daha çabuk dağılır. Renk seçimi yaparken gri, ahşap tonlar, krem gibi renkler kullanmanız daha aktif bir çalışma ortamı hazırlamanızı sağlayacaktır.

4.Aydınlık Alanlar Oluşturun!

Evinizde seçtiğiniz köşenin yeterince ışık alıp almadığına dikkat etmelisiniz. Çünkü çalışma esnasında ışığın az gelmesi nedeniyle uykunuz gelebilir ya da çalışma isteğiniz kırılabilir. Cam kenarı bir çalışma alanı belirlemeniz dikkatinizi dağıtacağından dolayı hemen pencerenin karşısında olan duvar alanlar ideal olacaktır. Daha rahat çalışmanızı sağlayacak olan bu alanlar aynı zamanda dikkatinizi toplamanıza da yardım eder.

5.Dikkat Dağıtan Teknolojileri Bırakın!

Home ofis dekorasyon modelleri genellikle dikkat toplamaya yönelik olarak hazırlanır. Ancak siz bu alanları televizyonun olduğu ya da mutfak gibi sürekli insanların girip çıktığı bir yere hazırlarsanız çalışmanız pek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle televizyonlu odalardan, ortak kullanım alanlarından ve sizin dikkatinizi dağıtacak kadar kalabalık yerlerden uzak durun. Hatta çalışmalarınıza engel olmayacaksa telefonunuzu dahi yanınıza almayın.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Bahar Temizliği Nasıl Yapılır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478