Evde Sıkılanlara Balkon Dekorasyonu Önerileri

balkon dekorasyonu önerileri

Mis gibi havayı içime çekeyim ve ya biraz soluklanıp etrafı izleyeyim dediğinizde en ideal mekanların başında balkonlar gelir. Hem açık hava sunması hem de konforlu olması nedeniyle balkonlar doğal yaşamın bir parçası gibidir. Sizde sıkıldıkça soluğu bahçede alanlardan biriyseniz gün batımına karşı çayınızı/kahvenizi hazırlayın. Evde sıkılanlara özel balkon dekorasyonu önerileri ile hayatınıza en doğal dokunuşu yapın.

Balkonunuza Özel Alanlar Hazırlayın!

Balkon denince akşam dinlenmek için oturacağınız ya da sabahları etrafı izleyeceğiniz enfes alanlar gözünüzde canlanıyor olabilir. Böyle bir alan oluşturmak için öncelikle balkonunuzda oturacağınız bir köşe hazırlamalısınız. Dışarıyı en rahat şekilde izleyeceğiniz ve konforu yüksek olan alanlar seçmeniz halinde daha rahat edersiniz. Kare balkon dekorasyonu yaparken dışarıya bakan balkon bölümüne oturacak alanlar ekleyebilirsiniz.

balkon dekorasyonu
balkon dekorasyonu

Balkon Mobilyası Seçimine Dikkat!

Balkon dekorasyonu yaparken önerilenler arasında mobilyaları doğru seçmek de yer alıyor. Balkonlar biraz nefes almak için seçtiğimiz alanlar olduğundan dolayı mobilya seçiminde fazla yer kaplamayan modellere yönelmemiz hem mekândan tasarruf etmeyi hem de balkonun daha düzenli görünmesini sağlayacaktır. Geniş balkonlarda büyük ve gösterişli mobilyalar seçmek herhangi bir sorun çıkarmazken dar uzun balkon dekorasyonu yaparken daha minimal mobilyalar seçilmelidir. Ortamı daha geniş gösteren bu mobilyalar iki sandalye bir masa olabileceği gibi yer masası ve minderler de olabilir.

Çiçekler ve Bitkiler İle Dolu Balkonlar!

Balkonları her zaman doğal bir ortam olarak görmek isteyenlerin tercihi olan bitkiler ve çiçekler vazgeçilmezlerden oluyor. Sizde balkon çiçekleri alarak saksılar içerisinde harika bir görüntü oluşturabilirsiniz. Eğer balkonunuz küçükse dar balkon dekorasyonu yaparak çiçeklerinizi ve diğer bitkilerinizi balkondan dışarıya sarkıtabilirsiniz. Bu sayede saksılar balkonun iç kısmını daraltmak yerine daha hoş bir görüntü oluşturacaktır.

Balkon Aksesuarları İle Ortamınızı Renklendirebilirsiniz!

Balkonunuza yeni bir soluk kazandırmak istediğinizde balkon aksesuarları seçebilirsiniz. Alaçatı balkon dekorasyonu için mor, beyaz ve mavi renklerden kullanabilirsiniz. Kendinize ufak bir oturma köşesi ve mini bir masa alarak balkonunuzu adeta Alaçatı’da bir mekana çevirebilirsiniz.

dar balkon dekorasyonu
dar balkon dekorasyonu

Balkon dekorasyon aksesuarları kullanırken duvardan sarkan sarmaşıklar kullanabilirsiniz. Oldukça otantik bir görüntü sunacak olan sarmaşıklar balkonunuzu da gizemli bir hale getirecektir. Minik saksılarda çiçekler kullanarak da balkonunuzu renklendirebilirsiniz. Eğer alanınız pek yoksa tek kişilik bir sandalye ve ufak bir sehpa ile ortamınızı şahane bir hale getirebilirsiniz.

Işıklandırma İle Balkonunuz Göz Kamaştırsın

Balkon dekorasyonu önerileri içerisinde ışıklandırma sistemleri kullanmak balkonunuzu dinleneceğiniz harika bir dünya haline getiriyor. Duvarlara içerisinde mumların bulunduğu lambalar takabilirsiniz. Son zamanlarda çocuk odası dekorasyonu içerisinde kullanılan renkli toplarla da balkonunuzu aydınlatabilirsiniz. Eğer loş ortamlardan hoşlanıyorsanız balkonunuzun içerisine irili ufaklı mumlar yerleştirerek de dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Balkon dekorasyonu önerileri denerken balkonunuzun şekline ve genişliğine göre hareket etmenizde fayda var.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Doğru Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478