sevgiliyle evde yapılacak romantik şeyler

Evde Yapılacak Romantik Şeyler

Evde vakit geçirmek çiftler için ilk zamanlar oldukça güzel ancak ilerleyen zamanlarda romantizmin kaybolduğu bir ortam halini alabiliyor. Ancak evde kaldığınız süre boyunca yapılacak etkinliklerle romantizmi doruklarda devam ettirebilirsiniz. Evde yapılacak romantik şeyler, eşinizin gönlünü alırken sizde oluşturduğunuz bu ortamın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Hamur Açın!

Evet yanlış duymadınız evinizde eşinizle baş başa kaldığınızda alın elinize unu, hamuru ve açmaya başlayın. Bir erkek gücü mü daha etkili yoksa bir kadının el becerisi mi daha etkili bunu görebilirsiniz. Keyifli zaman geçirebileceğiniz bu etkinlikte harika pizzalar, poğaçalar, börekler, mantılar yapabilirsiniz. Evde yapılacak romantik yemek çalışmaları bir yandan da mutfakta eşinizle ne kadar uyumlu çalıştığınızı gösterecek.

Puzzle Yapın!

Sayısı 1000’in üzerinde olan puzzle parçaları ve yanınızda eşinizle harika zamanlar geçirebilirsiniz. Evde yapılacak romantik sürprizler arasında da bulunan bu etkinlik ile hem zihninizi çalıştırabilir hem de eşinizle birlikte ne kadar başarılı bir iş birliği yaptığınızı görebilirsiniz. Uzun süren karantina günlerinde ise zamanınızı verimli bir şekilde kullanmış olursunuz.

evde-yapilacak-romantik-seyler
evde-yapilacak-romantik-seyler

Bakım Zamanı!

Aslında eş olmak bir yandan da en yakın arkadaş olmak anlamına gelir. Eşinizle birlikte ayna karşısına geçerek harika cilt maskeleri yapabilirsiniz. Özellikle doğal maskeleri hazırlayarak eşinizle bu maskeleri uygulayabilirsiniz.

Resim Yapın!

Resim yapmak hem ruhunuzu dinlendirir hem de eşinizle birlikte zaman geçirmenizi sağlar. Sevgiliyle evde yapılacak romantik şeyler arasında bulunan resim yapma hobisi ile eşinizin el becerisini de yakından görebilirsiniz. Sadece resim değil fazla kumaşlardan ya da eşyalardan yeni ürünler hazırlamak ve ortak arkadaşlarla hediyeleşecek çalışmalar yapmak da sizi mutlu edecektir.

Hikaye Anlatın!

Genelde eşlerle birlikte pek çok etkinlik yapılabilir ama içlerinde en eğlencelisi masal ve ya hikaye uydurmak olacaktır. Koltuğunuzda yan yana uzanın ve biriniz hikayeyi başlatın. Birkaç cümle ile anlatılan hikayeyi diğeriniz devam ettirsin. Bu şekilde ruh dünyanızı da öğrenmiş olursunuz.

evde-yapilacak-romantik-yemekler
evde-yapilacak-romantik-yemekler

Aynı Kitabı Okuyup Konuşmak!

Evde yapılacak romantik şeyler arasında aynı kitabı okuyarak yorumlamak da yer alıyor. Biraz daha okumayı seven çiftler için ideal olan kitap yorumlama konusu dünyaya nereden baktığınızı da gösterecek. Eşinizi anlama ve düşüncelerini öğrenmek istediğinizde bu yöntem en ideali.

Balkonda Piknik Yapmak

Eşinizle evden çıkamadığınız karantina günlerinde hem havanın tadını çıkarmak hem de romantik bir aktivite yapmak istiyorsanız balkonunuza bir örtü serin ve pikniğe başlayın. Hazırlayacağınız ufak atıştırmalıklar ve dumanı tüten bir bardak çay ile muhabbetin tadından yenmeyecektir.

Komik Pozlar Vermek

Evde fotoğraf çekmeyi çok seven bir eşle yaşıyorsanız yan yana gelip birbirinden komik pozlar vermeye başlayabilirsiniz. Hatta zamanla videolar çekebilir ve yaptığınız değişik şeylere gülebilirsiniz. Evde yapılacak romantik etkinlikler konusunda dans edebilir, kağıt oyunları oynayabilir ya da dışarıyı birlikte izleyebilirsiniz.

Leave a Comment