plaj cantasi

Plaj Çantası Modelleri

Yaz sezonunun açılması ile birlikte kullanılan aksesuarların da önemi artıyor. Plaja gideceklerin olmazsa olmazları arasında yer alan plaj cantasi ise her sezon farklı şekillerde tasarlanıyor. Hasır modellerin daha çok sevildiği plaj çantalarında fantastik desenler, marin detaylar ve daha pek çok ekleme bulunuyor. Deniz kıyafetlerinizle uyumlu, pratik ve iç kısmı geniş olan plaj çantaları almak için kararsız kalmışsanız tavsiyelerimiz sizinle…

Hasır Plaj Çantaları

Plaj dendiğinde akla ilk gelen çanta türü kesinlikle hasır plaj çantaları oluyor. Hasırdan örülen bu çantalar duruşu ile oldukça şık bir seçenek olurken iç kısmı isteğe göre geniş olan modellerden de hazırlanabiliyor. Ayrıca hasır çantaların iç kısmında ufak bölmelerin olması işinizi kolaylaştıracak detaylardan oluyor.

Hasır plaj çantası kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu çantaların üzerine işlenen çiçek, karpuz gibi desenli modelleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca dikdörtgen modellerin yanı sıra alt kısmı dar ancak yukarı doğru genişleyen modellerde bulunuyor. Plaj havlunuzu, güneş kremlerinizi ve olmazsa olmaz dediğiniz bütün eşyalarınızı bu çantaya atabilirsiniz.

plaj çantası modelleri
plaj çantası modelleri

Bez Plaj Çantası

Keten ya da sert kumaştan hazırlanan bez plaj çantaları hafif olmaları ve hemen her şekle girmelerinden dolayı sıkça tercih ediliyor. Plaj çantası modelleri arasında her yere sıkıştırılabilmesi ve farklı formlarda kullanılabilmesinden dolayı bez modeller oldukça kullanışlı oluyor. Bu çantaların en büyük dezavantajı suyu ve kumu içlerine almaları olarak biliyor. Ancak son yıllarda pek çok marka bez çantaların içerisine koruyucu bir tabaka daha kullanıyor. İster sırtınızda ister elinizde isterseniz de omzunuzda bu çantaları sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Penti plaj çantası modellerine baktığınızda enfes modeller görebilirsiniz. Özellikle bez çantalarda canlı renkler kullanması ve geniş kesimler tercih etmesi çocuklu aileler için ideal bir kullanım sunuyor.

Plastik Plaj Çantaları

Genelde tercih edilen bir çanta formu olmasa da son yıllarda öyle güzel plastik plaj çantaları hazırlandı ki görüntüsünden dolayı bu çantalar tercih edilebiliyor. Plaj çanta seçenekleri arasında bulunan plastik çantaların dış kısmı aynen hasır ya da bez çantalar gibi göründüğü halde tamamen plastikten de hazırlanabiliyor. Ayrıca içerisine kum ya da su kaçma gibi sorunları olmayan bu çantalar daha uygun fiyatlı olabiliyor.

plaj çantası
plaj çantası

Plaj Çantası Alırken Bunlara Dikkat!

  • Plaj çantası alırken ufak modeller yerine mümkün olduğunca geniş modeller tercih etmelisiniz. Çünkü ufak modeller bir süre sonra istediğiniz kadar eşyayı almayabilir.
  • Plaj çantası alırken çok ağır olan modeller yerine biraz daha hafif, kolay taşınabilir modeller tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır.
  • Su geçirmeyen plaj çantaları seçmeye dikkat etmelisiniz. Plaj ortamında ıslanma nedeniyle yanınızda getirdiğiniz eşyalarınız zarar görebilir. Ancak su geçirmeyen modeller eşyalarınızı koruyarak plaj ortamına uyum sağlayacaktır.
  • Eğer kalabalık bir aileniz varsa plaj çantası seçimi yaparken içerisindeki bölme sayısı fazla olan modeller seçmelisiniz. Ayrıca ağız kısmı fermuarlı modellerde işinizi kolaylaştıracaktır.

Leave a Comment