Ev Yapımı Doğal Dudak Kremi Tarifi

Dudak kremi nasıl yapılır? Dudak balmı tarifi nasıl? El yapımı dudak nemlendirici olur mu? Evde dudak kremi yapabilir miyim? Sorularının cevabı burada…

Dudaklarımız çoğu zaman kuru ve soğuk havalardan çatlasa da iyi bir şekilde nemlendirmemek ve doğru bakımı yapmamak da çatlama ve soyulmalarına neden olmaktadır. Bu durum sağlık açısından herhangi bir problem yaratmasa da görüntü açısından insanları rahatsız edebilmektedir. Dudaklarınızı nemlendirerek bu şikâyetlerden hızlı ve doğal bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu nedenle bu yazımızda size ev yapımı doğal dudak balmı tarifi vereceğiz.

Öncelikle Malzemeler;

  • Vazelin (tercihen katkısız ve orijinal renginde olanı önerilmektedir)
  • Bitkisel Bakım yağı- Hindistancevizi yağı ve badem yağı (ya da kendi tercih ettiğiniz yağlar da olabilir)
  • Rengini sevdiğiniz bir ruj (tercihe bağlı, kullanmak zorunda değilsiniz)
  • Daha sonra kullanmak için ruj kabı

Nasıl Yapılır?

Öncelikle 2(iki) yemek kaşığı vazelini cezvede ya da yemek kaşığında ısıtarak eritin. Tam sıvı kıvamına gelen vazelinin içine önerdiğimiz veya sizin seçtiğiniz bitkisel yağlardan üçer damla ekleyin. Soğumasını beklemeden birkaç kez karıştırın.

Eğer renkli bir balm yapmak istiyorsanız bu aşamada sevdiğiniz rujdan ince ince kestiğiniz parçaları karışıma ekleyin ve eritene kadar karıştırın. Son olarak da elde ettiğiniz karışımı daha sonra da kullanabilmek için küçük bir kaba aktarın.

Birkaç dakika içinde kendiliğinden donacaktır. Dilediğiniz zaman parmağınızla dudağınıza uygulayabilirsiniz.

Ve işte ev yapımı doğal dudak balmınız hazır!

İçerisindeki vazelinin nemlendirici özelliği, yağlar ile birleştiğinde mis kokan doğal bakım ürününüzü kendi ellerinizle hazırlamış olacaksınız.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

En Romantik Dekorasyon Önerileri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478