En Romantik Dekorasyon Önerileri

En Romantik Dekorasyon Önerileri

Biz kadınlar özellikle yatak odamızı çok romantik bir şekilde dizayn etmeyi severiz. Ancak bence salon, hol, balkon ve bahçe de romantik bir şekilde muhteşem dizayn edilebilir.

Aslında bayanlar romantik ortam oluşturmakta çok fazla zorlanmazlar. Fakat erkekler için bu genelde zordur. Hemen birkaç örnekle fikir vermeye başlayalım.

İnternette birçok fotoğraf görürüz en güzel romantik ortamlardan biri kırmızı çiçek yapraklarıyla döşenmiş yol hattı. Yol, çiftin oturacağı son noktaya kadar uzanır. Klasik ama her zaman beğenilen bir dizayndır ya da gelin damat masasının kenarlarını çiçeklerle çerçeve yapmak, canlı veya yapma çiçekler kullanılır bu alternatifte de.

Çiçeklerle, çiçek yapraklarıyla oluşturulmuş dekoratif yollar kullanılacağı süreye göre canlı ya da cansız malzemelerle oluşturulabilir.

Bu dekoratif yolun kalıcı veya geçici olma durumuna göre farklı malzemeler kullanabilirsiniz veya uzunluğu durumunuza göre ayarlayabilirsiniz.

Başka bir fikirden bahsedersek mesela salonunuza romantik bir dekorasyon yapmak istiyorsunuz. Odanın giriş kapısından itibaren salona giriş yolunu, uzun ve kalın şamdanlarla ve üzerine güzel mumlarla dekore edebilirsiniz. Böylelikle kısa ve romantik bir giriş yolu oluşturursunuz. Yine salon veya oturma odası girişinde zemininize kalp şeklinde çıkartmalar yapıştırabilirsiniz. Romantik hale getirmek istediğiniz odanızın giriş yolunun iki tarafını güzel saksılar ve yapma çiçeklerle dekore edebilirsiniz.

Bahçe ya da balkon yolunuzun iki tarafında ufak beyaz çitler kurup bu çitlerin üzerini yapma çiçek veya tüllerle süsleyebilirsiniz.

Başka bir uygulamada oda veya dış mekan yolunun iki yanını mumlarla ve şık aydınlatmalarla aydınlatmak olabilir. Unutmayın romantik dekorasyon her zaman kırmızı renkte olmak zorunda değildir. Ruhunuzu yansıtan; pembeler, turkuazlar, beyazlar kullanabilirsiniz.

Leave a Comment